top of page
  • Zdjęcie autoraBARAS

Kilka słów o konserwacji kosiarek samojezdnych

Odrastająca trawa to jedno ze standardowych zmartwień każdego posiadacza działki rekreacyjnej lub pięknego ogrodu. Nie ma się co dziwić, konieczność koszenia trawnika w upalnym słońcu za pomocą ręcznej kosiarki nie należy do najprzyjemniejszych zajęć. Co jednak można zrobić, by praca stała się wygodniejsza? Dobrym rozwiązaniem okaże się traktor-kosiarka Stiga lub kosiarka samojezdna. Sklepy online oferujące wyposażenie ogrodnicze udostępnią każdemu klientowi optymalny sprzęt, zapewniający doskonały komfort. W poniższym tekście przedstawimy, czym charakteryzują się nowoczesne warianty urządzeń koszących - zachęcamy do lektury!


Dlaczego warto zaopatrzyć się w kosiarko-traktorki?


Dla niektórych osób tego rodzaju urządzenie z pewnością może okazać się zwyczajnym wygodnictwem. Czy jest to zgodne z prawdą? Niezupełnie, ponieważ sprzęt ten z jednej strony zapewnia komfort, ale z drugiej ma na celu zwiększenie efektywności przeprowadzanych prac. By móc to lepiej zobrazować, wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację. Trawnik na działce o dość dużej powierzchni 1200 m2 nie był ścinany już od dłuższego czasu, stając się nieestetyczny. W takim przypadku koszenie ręcznym urządzeniem zajęłoby całe wieki. Lepszym rozwiązaniem będzie traktorek-kosiarka Stiga. Cena tego urządzenia jest stosunkowo niewielka - w szczególności, gdy weźmie się pod uwagę również funkcjonalność. Czym się więc cechuje? Zapewnia szybkość koszenia, precyzję, a także wygodę, która jest szczególnie istotna, posiadając duży ogród.


traktor kosiarka stiga
Traktor kosiarka Stiga Tornado - błyskawiczne koszenie!


Wygoda, komfort i funkcjonalne dodatki


Każdy nowy traktor-kosiarka Stiga ze sklepu został zaprojektowany w taki sposób, by użytkownicy mieli możliwość wygodnej pracy przez długi czas. Co to oznacza w praktyce? Oznacza to, że producenci zainstalowali między innymi wygodny fotel, który można odpowiednio wyregulować, aby zachować prawidłową i zdrową dla całego ciała pozycję. Jako że funkcjonalność okazuje się najważniejszym parametrem, zadbano także o dodatkowe rozwiązania, które unowocześniają wszystkie traktorki-kosiarki Stiga - w sklepie online można się na przykład zaopatrzyć w elementy dodatkowe, służące np. do odśnieżania.


Alternatywą dla kosiarko-traktorków może jeszcze okazać się tak zwana kosiarka samojezdna. Dzięki nowoczesnej technologii i automatyzacji wystarczy ją odpowiednio zaprogramować, by wyruszała o konkretnej porze dnia. W ten sposób uniknie się konieczności korzystania z ręcznego urządzenia, jednak warto pamiętać, że jest to dobre rozwiązanie na stosunkowo niewielkim terenie, w związku z czym jej funkcjonalność może w niektórych przypadkach być mniejsza niż ta, którą cechują się kosiarko-traktorki.


Nie ulega wątpliwości, że nowoczesny sprzęt potrafi ułatwić codzienne życie. Kosiarki Stiga z całą pewnością można zaliczyć do tej grupy. Ich producent zrobił wszystko, aby niezależnie od wybranego modelu, koszenie trawy wzniosło się na zupełnie nowy poziom.

64 wyświetlenia0 komentarzy
bottom of page