• BARAS

Kosiarki samojezdne - jakie są ich rodzaje?

Zaktualizowano: 15 gru 2020

Można je spotkać na przydomowych trawnikach, w parkach czy na stadionach. Są nieocenioną i niezbędną pomocą przy wielu pracach. Mowa oczywiście o kosiarkach ogrodowych samojezdnych. Jednak właściwie co oznacza ów termin? W jakich warunkach najlepiej sprawdzą się tanie kosiarki samojezdne, dostępne w baras.pl? 


Jedno określenie - wiele znaczeń


Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę "kosiarka samojezdna" otrzymamy wiele wyników, odnoszących się do różnego rodzaju maszyn. Teoretycznie pierwszym skojarzeniem ze słowem "samojezdna" powinna być maszyna poruszająca się samodzielnie, bez ingerencji użytkownika. Do tego typu definicji pasowałyby kosiarka samojezdna w postaci robota, który podobnie jak jego kuzyn w postaci inteligentnego odkurzacza, sam kosi trawę na zadanym obszarze. Jednak wspomniany na początku termin ma wiele więcej znaczeń. Generalnie ten typ sprzętu możemy podzielić na trzy kategorie:Każdy z ww. typów kosiarki samojezdnej, sklep internetowy baras.pl ma w swojej ofercie. Ale jaka z nich będzie najlepsza do Twoich potrzeb? No i przede wszystkim - gdzie kupić kosiarkę samojezdną?


Traktory na trawniki!


Tego typu sprzęt jest marzeniem niejednego miłośnika amatorskiej uprawy zieleni. Wygodne siedzenie, kierownica, kosz opróżniany bezpośrednio z siedziska - nic tylko jeździć i kosić. Trzeba jednak pamiętać, że kosiarka samojezdna traktorek to doskonały wybór głównie w przypadku posiadania dużych połaci trawy nieobsadzonej zbyt gęsto drzewami lub krzewami. Dlaczego? Przy wszystkich zaletach tej kosiarki spalinowej samojezdnej z koszem trzeba pamiętać, że niestety jest ona mało zwrotna, i w przypadku konieczności manewrowania pomiędzy przeszkodami może sprawić sporo problemów operatorowi. Oczywiście należy uściślić, ze sporo zależy również od zamontowanego kosiska. Zazwyczaj mamy do czynienia z agregatami o szerokości ok. 70 cm i 110 cm. Jeśli jesteśmy zdecydowani na ten typ profesjonalnej samojezdnej kosiarki do trawy, a jednocześnie posiadamy na swoim trawniku sporo "przeszkód", to mniejsze kosisko może być pewnym kompromisem.